Wojewódzki Dzień Przeciw Otyłości

Nasza szkoła w „ciągłym ruchu” 7 marca 2014r. przypomniała uczniom i rodzicom, że zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna jest ważnym elementem wpływającym na nasze zdrowie i przeciwdziałanie otyłości społeczeństwa.

Przy pomocy studentów Politechniki Opolskiej zważyliśmy uczniów klas, obliczyliśmy wskaźnik BMI i porównaliśmy w siatce centylowej średnie klas.

Okazało się, że uczniowie naszej szkoły dbają o swoją prawidłową wagę ciała.

Następnie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele na dużej przerwie (troszkę dłuższej, niż co dzień) przyłączyli się do wspólnego ruchu na świeżym powietrzu.

Sandra oraz Zuzia, uczennice Publicznego Gimnazjum nr 4, poprowadziły zumbę dla 470 uczniów.

Było zabawnie, rytmicznie i wesoło, a przede wszystkim wszyscy razem zapewne zrzuciliśmy trochę wagi ciała.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Roman Stelmaszyk, mgr Adrian Lewandowski