"Polska Biega 2014"

W dniu 23 maja 2014r. przystąpiliśmy całą szkołą „Polskich Olimpijczyków” do kolejnej edycji akcji „Polska Biega”.

Do biegu przystąpiło w tym roku:

• Przedszkole Publiczne nr 14 z wszystkimi grupami wiekowymi od 3-7 lat z opiekunami (85 osób)
  • Przedszkole Publiczne nr 6 dwie grupy wiekowe od 4-7 lat z opiekunami (48 osób)
  • Przedszkole Publiczne nr 42 jedna grupa 6 latków (23 osoby z opiekunami)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (371 uczniów z nauczycielami)
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 (32 uczniów z nauczycielami)

Po wspólnej rozgrzewce do biegu przystąpiło 559 przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji szkoły.

Do pokonania był odcinek 300 merów bieżni dla przedszkolaków, 600 metrów dla uczniów PSP nr 2, 900 metrów dla licealistów. Wszyscy pokonali go z uśmiechem i w radosnej atmosferze, tempo biegu było dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników. Fantastyczny doping licealistów oraz uczniów szkoły podstawowej bardzo mobilizował maluchów z przedszkoli. Wszyscy pokonali dystans, deklarując kolejne okrążenia bieżni. Wielu uczniów pokonało dystans 10 razy przebiegając po 3 kilometry.

Nowy rekord biegu to 460 000 metrów czyli 430 km.

Przedszkolaki też ustanowiły swój nowy rekord biegu przebiegając 61 200 metrów czyli 61,2 kilometrów.

Brawo!

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu zwyciężyli wszyscy uczestnicy, tolerancja, zasady fair play oraz przyjaźń i wzajemny szacunek bez względu na wiek.

Na zakończenie reprezentanci szkół oraz przedszkoli otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk przewodniczącej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu – Gabrysi Skrzynkowskiej.

10 weekend Polska Biega został rozpoczęty.

Przeczytaj o akcji również na: gazeta.pl

ORGANIZATOR I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: Lena Maurer z klasy Va, Bartosz Joniak z klasy Va