Półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców

Półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt odbył się w Kolonowskiem w dniu 8 stycznia 2014r.

W półfinale dziewcząt poza zespołem z PSP 2 Opole stawkę uzupełniały zespoły z PSP Zębowic, ZGSP Pawłowiczek oraz gospodarz PSP z Kolonowskiego. Nasze szczypiornistki przystąpiły do turnieju osłabione nieobecnością naszej bramkarki Moniki Mederskiej, która zmaga się z chorobą.

Mecz otwierający turniej rozegrał się między naszymi dziewczętami a reprezentacją z Pawłowiczek. Pierwsza połowa nie wskazywała dominacji żadnego z zespołów, a wynik po ostatnim gwizdku w tej części to 1-3 dla PSP 2 Opole. W drugiej połowie „rozpędu” nabrały dziewczęta z PSP 2 Opole i raz po raz zdobywały kolejne punkty za sprawą Angeliki Rusin i Aleksandry Kamińskiej, które seryjnie zdobywały bramki dla naszego zespołu. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2-8 dla PSP 2.

Kolejny mecz naszych szczypiornistek to rywalizacja z zespołem z Kolonowskiego. Od pierwszych minut trwała twarda walka i wymiana ciosów. Do przerwy na tablicy wyników widniało 3-2 dla Kolonowskiego. Po przerwie w dalszym ciągu emocje sięgały zenitu, gdyż żaden z zespołów nie chciał poddać się bez walki. Do końca nie było wiadomo, który zespół wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Szczęście dopisało tym razem miejscowym i udało im się wygrać 6-5 całe spotkanie.

Ostatni mecz między PSP Zębowice i PSP 2 Opole decydował o kolejności końcowej w turniejowej tabeli. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla naszych dziewcząt, natomiast na początku drugiej połowy na remis wyszły dziewczęta z Zębowic. Pod koniec spotkania nasza drużyna pogrążyła opadające z sił dziewczęta z Zębowic, zdobywając dwie bramkami, kończąc spotkanie rezultatem 3-1 na naszą korzyść.

O końcowej kolejności zdecydowała „mała tabela” i „małe punkty”. Pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio: PSP 2 Opole (2pkt, bilans bramek: +1), PSP Kolonowskie (2pkt, bilans: 0), PSP Zębowice (2 pkt, bilans: -1). Ostatnie miejsce przypadło zespołowi z Pawłowiczek.

Reprezentacja dziewcząt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 wywalczyła I miejsce w Półfinale Wojewódzkim w mini piłce ręcznej i tym samym awansowała do Finału Wojewódzkiego dedykując wygraną chorej bramkarce Monice Mederskiej.

Skład reprezentacji dziewcząt: Angelika Rusin, Aleksandra Kamińska, Alicja Marynowicz, Paulina Mendel, Maja Miążek, Kamila Ranecka, Stefania Bejcar, Matylda Machała, Alicja Myśliwiec, Paulina Springer.

Tabela turniejowa:

Punkty

ZGSP Pawłowiczki

PSP 2 Opole

PSP Zębowice

PSP Kolonowskie

II

Półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej chłopców odbył się w Grodkowie w dniu 9 stycznia 2014r.

W turnieju poza gospodarzami (PSP 3 Grodków) do walki o awans stanęły zespoły PSP Kolonowskie i PSP 2 Opole.

Pierwsze spotkanie rozegrali gospodarze z PSP 2 Opole. Od początku widać było dominację miejscowych, którzy raz po raz wykorzystywali nasze błędy i bardzo dobrze bronili dostępu do swojej bramki. Do przerwy dało to wynik 12-2 dla Grodkowa. W drugiej połowie Grodków nie odpuszczał i kontynuował festiwal strzelecki rozpoczęty w pierwszej połowie. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 22-6 dla PSP 3 z Grodkowa.

W drugim meczu turnieju naprzeciw naszego „podmęczonego” zespołu stanęli chłopcy z Kolonowskiego. Początkowo wiele problemów zespołom sprawiała obrona „każdy swego”, gdyż zawodnicy obu drużyn będąc w obronie nie potrafili zatrzymać atakujących. Do przerwy wynik ułożył się z korzyścią dla Kolonowskiego (6-4). Po przerwie obrona strefowa funkcjonowała lepiej u chłopców z Kolonowskiego, którzy stracili tylko jedną bramkę. Końcowy wynik to 10-5 dla Kolonowskiego.

Ostatni mecz to pojedynek Kolonowskiego z Grodkowem. Miejscowi wyszli wyjątkowo zdeterminowani i od początku bezlitośnie wykorzystując luki w obronie Kolonowskiego zasłużenie wygrali spotkanie 14-5.

Reprezentacja chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 wywalczyła III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w mini piłce ręcznej w sezonie 2013/2014.

Skład reprezentacji chłopców: Jacek Kościelak, Kacper Płotka, Cezary Koblak, Robert Grabiszewski, Kamil Dorda, Daniel Lubicki, Mikołaj Król, Filip Salkiewicz, Adam Bunkiewicz, Damian Sobczak.

Tabela turniejowa:

Punkty