Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych

W dniu 27 września 2013r. w parku miejskim przy osiedlu Armii Krajowej 31-osobowa reprezentacja dziewcząt i chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 brała udział w Mistrzostwach Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.

Uczniowie mieli do pokonania dwa okrążenia, co odpowiadało dystansowi ok. 1000m. Zawodnicy startowali: osobno klasy V i młodsze oraz klasy VI w kategorii dziewcząt i chłopców.

Aleksandra Kamińska zdeklasowała rywalki, która już od pierwszych metrów narzuciła mocne tempo biegu i na mecie zameldowała się z ponad 100-metrową przewagą nad kolejną zawodniczką broniąc w pięknym stylu tytuł Mistrzyni Opola w Biegach Przełajowych.

Rewelacyjne zaprezentowała się Martyna Downarowicz, która po zaciętej walce na ostatnich metrach wywalczyła tytuł vice-mistrzyni Opola.

Daniel Lubicki zdobywając brązowy medal udowodnił, że jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Tuż za podium uplasowali się uczniowie:
Ania Skwara i Jan Zabłocki, potwierdzając wysoką formę. Piątą lokatę wywalczyli: Robert Grabiszewski oraz Marcel Jaszczyk.

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Lasocicach.

Na wyróżnienie zasługują również pozostali zawodnicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2: Angelika Rusin, Julia Leśniak, Wiktoria Burzyńska, Maja Miążek, Lena Maurer, Kamila Ranecka, Julia Skwara, Dominika Aleksandroff, Karolina Barańska, Jacek Kościelak, Kacper Płotka, Konrad Walkowicz, Cezary Koblak, Mateusz Kozłowski, Filip Salkiewicz, Patryk Pason,  Jakub Dubikowski, Michał Tomczyk, Przemysław Wójcicki, Kacper Sładkowski, Szymon Tomczuk, Piotr Skrzynkowski, Bartek Kostuś, Jakub Kupis.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dariusz Kopczyński
OPIEKUNOWIE: mgr Dariusz Kopczyński, mgr Michał Stemaszyk