"Warzywiada" - impreza sportowa

7 maja uczniowie klasy IIIc wzięli udział w organizowanej przez Terenowy Oddział Agencji Rynku Rolnego imprezie sportowej pt. „Warzywiada”.

Olimpiada odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Opolu, gośćmi honorowymi byli opolscy sportowcy, wśród których spotkaliśmy między innymi Bartłomieja Bonka.

Klasa została podzielona na dwie drużyny. Dziesięciu uczniów reprezentowało nas w konkurencjach sportowych, w których atrybutami były owoce i warzywa. Trzeba było, między innymi warzywami strącić wypełnione wodą butelki, czy przenieść owoce i warzywa w odpowiednie miejsca.  Pozostali uczniowie w kolorowych perukach i barwnych strojach stanowili silną grupę kibiców.

Celem przedsięwzięcia było promowanie prawidłowego odżywiania i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców.

Dla nas była to więc nie tylko lekcja edukacji zdrowotnej, ale przede wszystkim świetna zabawa, którą zapamiętamy na długo.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dominika Waluś
FOTO: mgr Dominika Waluś