Złoto i srebro dla naszych w miejskich finałach pilki ręcznej

Finał miejski w mini piłce ręcznej dziewcząt odbył się w PSP 24 w dniu 17 grudnia 2013r.

W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły szkół podstawowych z miasta Opola: PSP 1, PSP 2, PSP 5 i PSP 9. Nasze szczypiornistki przystąpiły do turnieju mocno skoncentrowane i zdeterminowane, zapowiadając walkę „do upadłego” o zwycięstwo w każdym meczu. Nasza obrona była nie do pokonania, a w bramce wspaniałymi paradami popisywała się Monika Mederska. W ataku nie do zatrzymania były Angelika Rusin i Aleksandra Kamińska, które seryjnie zdobywały bramki dla naszego zespołu.

Reprezentacja dziewcząt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 wygrywając w pięknym stylu wszystkie swoje mecze wywalczyła złoty medal Mistrzostw miasta Opola w mini piłce ręcznej i tym samym awansowała do rozgrywek wojewódzkich.

Skład reprezentacji dziewcząt: Angelika Rusin, Aleksandra Kamińska, Monika Mederska, Alicja Marynowicz, Paulina Mendel, Maja Miążek, Kamila Ranecka, Stefania Bejcar, Matylda Machała, Alicja Myśliwiec, Paulina Springer.

Finał miejski w mini piłce ręcznej chłopców odbył się w hali Gwardii w dniu 19 grudnia 2013r.

Zespół chłopców PSP 2 walczył w finale z PSP 15, PSP 24 i „Nasza Szkoła”.

Po dwóch emocjonujących wygranych meczach nad „Naszą Szkołą” i PSP 24, reprezentacja PSP 2 musiała uznać wyższość rywali z PSP 15 ostatecznie ulegając 3-5.

Srebrny medal, tytuł wicemistrzów Opola w mini piłce ręcznej oraz awans do rozgrywek wojewódzkich należy uznać za duży sukces.

Cała reprezentacja PSP 2 zasłużyła na słowa uznania za postawę, ogromną determinację i piękną sportową walkę.

Wyniki chłopców:

• PSP 2 – Nasza Szkoła (6:2)
  • PSP 2 – PSP 15 (3:5)
  • PSP 2 – PSP 24 (5:4)

Skład reprezentacji chłopców: Jacek Kościelak, Kacper Płotka, Cezary Koblak, Robert Grabiszewski, Kamil Dorda, Daniel Lubicki, Mateusz Kozłowski, Mikołaj Król, Filip Salkiewicz, Adam Bunkiewicz, Damian Sobczak, Sebastian Gabrysz (elimin.).

OPIEKUN I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dariusz Kopczyński
FOTO: mgr Dariusz Kopczyński, p. Marek Kamiński