Inauguracja Sportowego Roku Przedszkolaków

• integracja ze środowiskiem
  • propagowanie idei olimpijskich
  • współpraca z przedszkolami nr 6,14,21,42

3 października 2013 r. zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby zainaugurować Nowy Sportowy Rok Przedszkolaków.

Był przemarsz sportowców, których powitała dyrekcja szkoły, rodzice oraz goście. Flagę olimpijską wnieśli młodzi sportowcy z przedszkoli nr 6,14,21,42 oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy Vc PSP 2. Znicz zapaliła Ola Charkiewicz wraz z kolegą z przedszkola nr 6. Tekst Apelu Olimpijskiego odczytała Marta Wiśniewska. Ślubowanie w imieniu wszystkich sportowców wygłosiła Ola Pakos.

W przepięknie wykonanym tańcu zaprezentowała się grupa taneczna „Pluszaki” prowadzona przez panią Elżbietę Raczkowską

Po powitaniu wszystkich sportowców przez dyrektora szkoły pana Mirosława Śnigórskiego wszystkie przedszkolaki udały się na salę gimnastyczną gdzie odbywały pokazy judo. Po pokazach 170 małych sportowców rywalizowało w grach i zabawach w hali namiotowej III Liceum Ogólnokształcącego.

Było dużo ruchu, śmiechu i zabawy, na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i torbę z niespodzianką ufundowaną przez dyrektora szkoły.

Sportowy Rok Przedszkolaków w szkole Polskich Olimpijczyków został otwarty!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Roman Stelmaszyk