Inauguracja Roku Sportowego 2013/2014

Cel:

• upowszechnienie różnych form aktywności poprzez gry zespołowe i zabawy ruchowe
  • wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci poprzez udział w poszczególnych konkurencjach sportowych
  • rozwijanie umiejętności współdziałania z rówieśnikami
  • kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań podczas zabaw i gier oraz kultury kibicowania
  • propagowanie idei olimpijskich.

14 września 2013r. zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby zainaugurować Nowy Sportowy Rok Szkolny.

Był przemarsz sportowców, których powitała Dyrekcja Szkoły, rodzice oraz goście. Flagę olimpijską wnieśli młodzi sportowcy uczniowie klasy VIa: Monika Mederska, Martyna Downarowicz, Jacek Kościelak, Robert Grabiszewski. Znicz zapaliła Aleksandra Kamińska – nasza lekkoatletyczna mistrzyni Opola. Tekst Apelu Olimpijskiego odczytał Bartek Joniak. Ślubowanie w imieniu wszystkich sportowców wygłosiła Ania Smoczyńska. W przepięknie wykonanym tańcu zaprezentowała się grupa taneczna prowadzona przez panią Elżbietę Raczkowską.

Po powitaniu wszystkich sportowców przez Dyrektora Szkoły pana Mirosława Śnigórskiego klasy pierwsze, drugie i trzecie udały się na halę namiotową, gdzie odbywały się gry i zabawy sportowe.
Klasy czwarte grały w dwa ognie, piąte w siatkówkę, a szóste w piłkę nożną.

Było dużo ruchu, śmiechu i zabawy, przewodniczący klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i torbę słodyczy dla każdej klasy ufundowanej przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Sportowy Rok w szkole Polskich Olimpijczyków został otwarty!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: dr Magdalena Rynkal, mgr Adrian Lewandowski