Wojewódzki Dzień Zdrowego Kręgosłupa

W dniu 10 stycznia 2014r. w naszej szkole przystąpiliśmy do Wojewódzkiego Dnia Zdrowego Kręgosłupa.

Mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły panią Aurelię Stępień – Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji oraz pana Rafała Rippela – Opolskiego Wicekuratora Oświaty.

Nasi goście obejrzeli prowadzone przez studentów Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej prezentacje na temat zdrowego kręgosłupa, Pani dr Karina Słonka – opiekun studentów dawała uczniom przykłady prawidłowych zachowań chroniących nasz kręgosłup.

Zajęcia odbywały się we wszystkich klasach, w sali gimnastycznej oraz w pomieszczeniu przeznaczonym do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej.

Wszystkie zajęcia kończyły się zmodyfikowanym testem Krausa-Webera (do pobrania w formie pliku .pdf w załączniku poniżej) oceniającym minimalną siłę mięśni.

Uczniowie otrzymali przygotowane prze panią dr Karinę Słonkę karty z opisem testu, które mogli zabrać do domu i przeprowadzić ten sam test z rodzinami.

Zajęciami została objęta cała społeczność szkolna – 471 uczniów.

Zdjęcia z akcji znajdziesz w galerii.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Roman Stelmaszyk