"Lekcja z mistrzem" - Kamilą Stepaniuk oraz Danutą Bułkowską

Niecodzienna lekcja wf z gwiazdami lekkoatletycznych stadionów, dla których skok wzwyż to pasja warta popularyzacji wśród najmłodszych.

„Lekcja z mistrzem” – Kamilą Stepaniuk, Danutą Bułkowską, Stanisławem Olczykiem, Michałem Lićwinko, Januszem Trzepizurem i Konradem Owczarkiem.

Kamila Stepaniuk, jedna z najlepszych polskich lekkoatletek, zwyciężczyni tegorocznej Uniwersjady oraz siódma zawodniczka mistrzostw świata, nowa rekordzistka kraju w skoku wzwyż – 199 cm, spotkała się 26 listopada 2013r. z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu oraz uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących (PG 9 oraz III LO) i poprowadziła wspólną dla szkół lekcję wf.

Naszą szkołę na lekcji z mistrzem reprezentowali uczniowie klas VIa i VIb, którzy mieli okazję spróbować swoich sił w skoku wzwyż, a zajęcia praktyczne prowadził najlepszy opolski skoczek Konrad Owczarek.

Kamili Stepaniuk towarzyszyła na lekcji z mistrzem poprzednia rekordzistka Polski w skoku wzwyż Danuta Bułkowska, która najlepszy wynik w kraju ustanowiła w 1984 roku.

O tym, jak trenować, aby być najlepszym i zwyciężać, rozmawiał z uczniami szkoleniowiec, a prywatnie mąż Kamili – Michał Lićwinko oraz trener Stanisław Olczyk.

Olimpijczyk Janusz Trzepizur zaprosił na 7 czerwca 2014 roku wszystkich na IX edycję Opolskiego Festiwalu Skoków, na którym oczywiście znów zagości tegoroczna zwyciężczyni Kamila Stepaniuk.

Jak na prawdziwej lekcji po rozgrzewce, części głównej czyli skoków wzwyż, na zakończenie nastąpiło podsumowanie, a wyróżniający się uczniowie otrzymali zamiast ocen kalendarze z autografami naszych mistrzów.

To była lekcja inna niż wszystkie. Dziękujemy!

Niektórzy biorący udział w lekcji uczniowie, na co dzień trenujący judo, zaproponowali kolejną lekcję z mistrzem, ale tym razem któregoś ze sportów walki, np. judo i zaproszą na nią uczniów klas ogólnych lub L.A.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Roman Stelmaszyk

Kamila Stepaniuk (pierwsza od lewej) – nowa rekordzistka Polski w skoku wzwyż, obok trener – Michał Lićwinko, Danuta Bułkowska – poprzednia rekordzistka, najlepszy opolski skoczek wzwyż – Konrad Owczarek, trener – Stanisław Olczyk, olimpijczyk - Janusz Trzepizur