Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny uroczystością na boisku szkolnym w piątek 24 czerwca.

… kończymy z niemałymi sukcesami. Możemy pochwalić się: tytułami Opolskiego Orła, Prymusa Opolszczyzny, laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, uczestnictwem w Finale Energa Basket Cup i Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. O tych oraz wielu innych nas cieszących czytaliście przez cały rok na łamach tej strony.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu szkolnego oraz życzeniami wesołych i bezpiecznych wakacji złożonymi przez Dyrektora Szkoły – p. Mirosława Śnigórskiego przyszedł czas na wyróżnienie statuetkami „sprawców” tych sukcesów.

W plebiscycie Olimpijczyk Roku w poszczególnych kategoriach zwyciężali:

• Matematyka – Wiktoria Haczkiewicz z klasy Vb
  • Matematyczne Odkrycie Roku – Szymon Schmidt z klasy IVc
  • Matematyk Praktyk – Oskar Wasilewski z klasy Vc
  • Język Angielski Klas IV – V – Szymon Filipek z klasy Vc
  • Wiedza o Krajach Anglojęzycznych – Ewa Juszczak z klasy IVb
  • Przyroda – Wiktoria Haczkiewicz z klasy Vb
  • Geologia – Amelia Brój z klasy IVa
  • Indywidualność Muzyczna – Julia Król z klasy Va
  • Indywidualność Plastyczna – Amelia Brój z klasy IVa
  • Umiejętności Językowe – Paula Konfisz z klasy IIIc
  • Matematyka Klas I – III – Kajetan Picher z klasy IIIc
  • Poezja Klas I – III – Dobrochna Kantorowicz z klasy IIa
  • Matematyczne Odkrycie Roku – Mateusz Stefanowski z klasy IIa
  • Rękodzieło Artystyczne – Sebastian Sokolnicki z klasy Ib
  • Najlepszy Polonista Klas I – III – Szymon Gąsienica z klasy IIIc
  • Najlepszy Humanista Klas I – III – Antonina Ibrom z klasy IIb
  • Plastyka Klas I – III – Stanisław Szczygieł z klasy IIc

W tym gronie znaleźli się również wpisani na karty naszej „Złotej Księgi” następujący uczniowie:

• Piotr Mende z klasy Ia
  • Sebastian Sokolnicki z klasy Ib
  • Szymon Pawelec z klasy Ib
  • Antonina Ibrom z klasy IIb
  • Julia Praszek z klasy IIc
  • Stanisław Szczygieł z klasy IIc
  • Szymon Gąsienica z klasy IIIc
  • Kajetan Picher z klasy IIIc
  • Paula Konfisz z klasy IIIc
  • Natalia Piwko z klasy IVa
  • Amelia Brój z klasy IVa
  • Joanna Gaj z klasy Va
  • Wiktoria Haczkiewicz z klasy Vb
  • Filip Sabat z klasy Va
  • Jagoda Zbożna z klasy Vb
  • Julia Orłowska z klasy Vc

Wśród uczniów klas I – V nagrodzono również wyróżnieniem naszych najlepszych sportowców oraz tych, którzy aktywnie brali udział w akcji „Kilometry Dobra” pod przewodnictwem p. Agnieszki Melnarowicz. Więcej o akcji możecie przeczytać tutaj.

Liczba nagrodzonych mówi sama za siebie patrz galeria niżej .

I przyszedł czas na upragnione świadectwa. Na boisku szkolnym otrzymali je uczniowie mogący podziwiać na nich czerwony pasek (patrz galeria wyróżnionych), pozostali mogli ich nagrodzić brawami i na swoje zasłużone świadectwa poczekać jeszcze chwilkę, bo otrzymali je na spotkaniach z wychowawcami w klasach, ostatnimi w tym roku szkolnym.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego wśród wyróżnionych nie było żadnego szóstoklasisty. To dlatego, że pożegnanie dla nich zostało zorganizowane dzień wcześniej i wtedy właśnie mogli oni odbierać swoje świadectwa i wyróżnienia, o czym możecie przeczytać w tym miejscu.

Sukces każdej szkoły to także rodzice. Za ich zaangażowanie w Plebiscycie Rodzic Roku wyróżniono i podziękowano Państwu: Beacie Wójcik-Pawelec i Bartłomiejowi Pawelec oraz p. Annie Malec.

Przed nami już tylko niezapomniane, słoneczne, pełne odpoczynku, ale i dobrej zabawy wakacje. Takich Wam drodzy uczniowie życzymy. Pamiętajcie, aby spędzić je bezpiecznie. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, ale zawsze możecie przeczytać wiele ważnych i ciekawych porad zamieszczonych na naszej stronie (kliknij tutaj), aby powrócić 1 września o godz. 9:00 w tym samym gronie, w tym samym miejscu.

Administrator strony dziękuje za wszystkie kliknięcia!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski, mgr Bożena Kędzierska
FOTO: mgr Adrian Lewandowski