XVIII Festyn Olimpijski

Festyn Olimpijski w naszej szkole to już coroczna tradycja, więc 4 czerwca 2016 r. odbyła się już XVIII edycja tej wspaniałej imprezy sportowo-rodzinnej.

Jak co roku odbyło się wiele pokazów i występów artystycznych, w których prezentowali się nasi uczniowie i zaproszeni goście. Były występy artystyczne najmłodszej grupy tanecznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 prowadzonej przez mgr Elę Raczkowska oraz występy zespołu Crazy Stars. Gościnnie wystąpiła nasza absolwentka Aleksandra Calicka.

Były warzywa owoce przygotowane przez Fundację Sport i Oświata to Dobra Lokata oraz grill, kiełbasa, kaszanka, frytki. Zumbę kilka razy doskonale prowadziły dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 4.

Na nasz festyn przybyli również wspaniali strażacy z OSP Gosławice, golfiści z Krapkowic, strażnicy miejscy, policjanci, straż graniczna oraz służba celna prezentując wozy oraz środki techniczne, które służą bezpieczeństwu państwa oraz obywateli i bardzo im za to dziękujemy.

Odwiedził nas także wiceprezydent Opola pan Marcin Rol, który w towarzystwie naczelnika wydziału sportu pani Honoraty Krysiewicz wręczył stroje sportowe naszej drużynie koszykarzy, którzy wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski w koszykówce mające się odbyć w Gdańsku w dniach 14 – 17 czerwca 2016 r.

Podsumowaniem imprezy było rozdanie wspaniałych nagród między uczestników olimpijskiej zabawy oraz losowanie nagrody głównej – roweru.

Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa „Szczęśliwy los”, kolejki były nie do opisania. Na rowerze do domu odjechała uczennica klasy VIc – Samira Stabrowska, bardzo jej gratulujemy!

Wszystkim organizatorom dziękujemy, a uczestników zapraszamy za rok na XIX festyn.

Odwiedź galerię zdjęć (kliknij w tym miejscu).

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: dr Magdalena Rynkal, mgr Dariusz Kopczyński, mgr Nina Biela