"Kilometry dobra" - po raz trzeci z rzędu jesteśmy najlepsi!

Uwaga, uwaga znamy już wyniki akcji „Kilometry Dobra”, w której Nasza Szkoła wzięła udział.

Do przyłączenia się do tej akcji w Opolu zaprosiła szkoły Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Każda organizacja włączająca się do kampanii, zbierała od marca do 5 czerwca środki finansowe. Jednocześnie gromadziła w ten sposób pieniądze na swoje cele statutowe, angażując społeczność, wolontariuszy oraz darczyńców.

Wszystkie pozyskane w ten sposób środki, zostały rozmienione w dniu finału tj. 5 czerwca na monety jednozłotowe, które następnie zostały ułożone w ciągu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalnego busa do transportu osób niepełnosprawnych na zajęcia rehabilitacyjne.

Ponadto każda placówka oświatowa, która przystąpiła do kampanii „Kilometry Dobra” wzięła jednocześnie udział w konkursie wewnętrznym Fundacji.

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce w zbiórce 1-złotówek w Opolu i po przeliczeniu wszystkich monet przekazała 4971 złotych na rzecz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z naszej szkoły z klas IVb, Va, VIa, którzy poświęcając swój wolny czas popołudniami z wielkim zaangażowaniem zbierali złotówki w ramach akcji, a byli to:

• Alan Drozd z klasy IVb
  • Anna Gąsiorowska z klasy IVb
  • Ewa Juszczak z klasy IVb
  • Kateryna Korniiaka z klasy  IVb
  • Karolina Kozioł z klasy IVb
  • Konrad Kuryło z klasy IVb
  • Bartosz Marynowicz z klasy IVb
  • Denys Rozgon z klasy IVb
  • Maciej Soboń z klasy IVb
  • Damian Sopa z klasy IVb
  • Andrzej Staniszewski z klasy IVb
  • Jakub Tratkiewicz z klasy IVb
  • Weronika Więcek z klasy IVb
  • Jakub Ziemiański z klasy IVb
  • Adam Zulski z klasy IVb
  • Julia Król z klasy Va
  • Julia Nowak-Zwolińska z klasy Va
  • Malwina Potylicka z klasy Va
  • Agnieszka Maciejewska z klasy Va
  • Bartosz Kostuś z klasy VIa

oraz Pani Soboń, Grześ Soboń z Przedszkola Publicznego nr 21 oraz Tomek Jakubowski ze szkoły TAK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji, za okazane serce i pomoc.

KOORDYNATOR AKCJI I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Agnieszka Melnarowicz
FOTO: p. Kinga Pierzak-Kostuś