XI Wędrówki Matematyczne

3 czerwca 2016 r. wybraliśmy się do miejscowości Czarnowąsy na kolejne, bo już XI Wędrówki Matematyczne.

Organizator konkursu – p. mgr Joanna Świercz nigdy nie zapomina o naszej szkole i co roku dostajemy zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 17 drużyn z całego województwa. Byli uczniowie ze szkół podstawowych z Opola, Brzegu, Dobrzenia, i wielu innych miejscowości.

Naszą drużynę w tym roku tworzyli: Wiktoria Haczkiewicz z klasy Vb i Szymon Schmidt z klasy Vc.

Jak co roku do rozwiązania było 10 zadań matematycznych wymagających logicznego myślenia. Za każde z zadań można było otrzymać maksymalnie 10 punktów.

Wiktoria i Szymon zdobyli ostatecznie trzecie miejsce.

Gratulacje!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Bożena Kędzierska