Podsumowanie Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny

Jak co roku w czerwcu Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu zaprasza najlepszych uczniów Opolszczyzny na podsumowanie konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbył się w Polsce już po raz dwudziesty piąty.

W tegorocznej edycji wzięło udział 4 166 uczniów z całego województwa.

Sześciu uczniów uzyskało tytuł laureata, tzn. że nie popełniło żadnego błędu i zdobyło maksymalną liczbę punktów. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazła się nasza uczennica (jedyna dziewczyna) Martyna Łopianiak.

Przygoda Martyny z Kangurem zaczęła się już w drugiej klasie kiedy to otrzymała wyróżnienie, później przez te wszystkie lata zdobywała bardzo dobry wynik.

Ten rok dla Martyny to czas największych sukcesów. Została laureatką aż trzech ważnych konkursów matematycznych – Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (najlepsza w województwie), Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych oraz Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne tak owocne lata.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Justyna Wolska
FOTO: mgr Justyna Wolska