Uroczystość pożegnania szóstoklasistów

W czwartek 23 czerwca pożegnaliśmy naszych tegorocznych szóstoklasistów.

Uroczystość odbyła się w w sali sportowej naszej szkoły, na którą, poza szóstoklasistami, zaproszeni zostali również ich rodzice oraz nauczyciele uczący w całym cyklu kształcenia.

Na początku nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Od teraz poczet sztandarowy tworzyć będą: Maciej Waloszczyk z klasy Va, Daria Bilińska z klasy Vb i Julia Budyłowska z klasy Va.

Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski życząc uczniom wesołych, bezpiecznych wakacji podziękował rodzicom, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły, a w szczególności p. Mariuszowi Boguckiemu – przewodniczącemu Rady Rodziców.

Następnie prowadząca, p. Katarzyna Król, wyczytywała osoby, które wsławiły imię szkoły Polskich Olimpijczyków w ostatnim roku nauki w niej.

Statuetki Olimpijczyka w następujących kategoriach otrzymali:

• Najlepszy Matematyk – Martyna Łopianiak z klasy VIa
  • Najlepszy Polonista – Jagoda Bogucka z klasy VIa
  • Strażnik Poprawności Językowej – Magdalena Rakint z klasy VIb
  • Osobowość Humanistyczna – Aleksandra Orlikowska z klasy VIc
  • Najlepszy Historyk – Michał Maj z klasy VIc
  • Najlepszy Anglista – Jagoda Bogucka z klasy VIa
  • Czytelnik Roku – Zofia Lisik z klasy VIa
  • Najlepszy Sportowiec – Agata Brzozowska z klasy VIa, Amelia Konfisz z klasy VIa, Martyna Łopianiak z klasy VIa, Dawid Janik z klasy VIa, Tobiasz Rybicki z klasy VIb

Olimpijczykiem Roku 2016 została: Jagoda Bogucka z klasy VIa

Do tego zacnego grona dołączyli również wpisani do szkolnej „Złotej Księgi” (poza tymi, którzy uzyskali statuetki Olimpijczyków):

• Amelia Konfisz z klasy VIa
  • Natalia Wylezińska z klasy VIa
  • Aleksandra Ciasnocha z klasy VIb
  • Magdalena Zabłocka z klasy VIc
  • Redakcja szkolnej gazetki „Wiadomości z plecaka” (Natalia Wylezińska z klasy VIa, Amelia Konfisz z klasy VIa, Aleksandra Orlikowska z klasy VIc, Magdalena Zabłocka z klasy VIc)

Tutaj uwagę zgromadzonych zwrócono jeszcze na Jagodę Bogucką, która ze wszystkich części Sprawdzianu Szóstoklasisty otrzymała maksymalną liczbę punktów. Brawo!

A i to nie koniec wyróżnień, gdyż na środek auli poproszeni zostali zdobywcy trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych: Tobiasz Rybicki, Jakub Wójcicki, Dawid Janik, Adam Janikowski, Bartosz Kostuś, Kacper Łyszczarczyk, Daniel Cieśla, Marcel Jaszczyk, Kacper Prokop oraz uczestnicy Finału Krajowego Energa Basket Cup: Kamil Adamów, Dawid Janik, Jan Mietliński, Michał Nowak, Tymoteusz Polek, Kamil Rajwa, Tobiasz Rybicki, Michał Sacała, Oleg Sławiński, Oliwer Sośnicki, Jakub Wójcicki.

„Kilometry Dobra” to akcja mająca na celu pomoc organizacjom i instytucjom w zdobyciu w ciekawy i niestandardowy sposób środków na swą działalność statutową. Nasza szkoła zdobyła po raz kolejny pierwsze miejsce w zbiórce 1-złotówek w Opolu na rzecz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Koordynator w szkole – p. Agnieszka Melnarowicz wyróżniła Bartosza Kostusia, ucznia klasy VIa za pomoc w akcji.

Przyszedł czas na kulminacyjny punkt uroczystości – rozdanie świadectw. Zanim jednak to nastąpiło każdy uczeń trochę o sobie samym zdradził w pokazie multimedialnym (poniżej).

Po prezentacji każdej klasy prowadząca zapraszała na środek najpierw uczniów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem (towarzyszyli im również ich rodzice), po czym zaproszono wszystkich uczniów danych klas. Pan Dyrektor i wychowawcy uroczyście wręczali im świadectwa ukończenia szkoły.

Całą uroczystość artystycznie ubarwiali uczniowie z zespołów Crazy Stars oraz Wschodzące Gwiazdy – ten drugi opuszcza mury naszej szkoły i żegnał się z prowadzącą ich przez sześć lat – p. Elżbietą Raczkowską.

Pożegnaliśmy Was drodzy absolwenci, ale mamy nadzieję, że tylko na chwilę i że jeszcze o Was w przyszłości usłyszymy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski, mgr Katarzyna Król
FOTO: mgr Adrian Lewandowski