"Prymus Opolszczyzny 2015"

Czwórka naszych uczniów z nagrodami marszałka województwa.

Najlepsi uczniowie i studenci otrzymali nagrody marszałka województwa opolskiego podczas Regionalnego Święta Edukacji, która to uroczystość odbyła się w poniedziałek, 19 października, w Filharmonii Opolskiej.

Jest to wielki sukces dla naszej szkoły, gdyż spośród dziesięciu miejsc przewidzianych dla uczniów szkół podstawowych z województwa opolskiego to czwórka uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu otrzymała tytuł „Prymusa Opolszczyzny”. Byli to Wiktoria Haczkiewicz i Filip Sabat, uczniowie klasy Vb oraz Maja Szewczyk i Magdalena Szelewska, uczennice zeszłorocznej klasy VIc, nasze absolwentki (nagrody marszałka województwa otrzymuje się za osiągnięcia z poprzedniego roku szkolnego).

Wymienieni uczniowie mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także sukcesami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Spośród wielu sukcesów Wiktorii te, które spełniały kryteria przyznawania nagrody to:

• I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English Ace”
  • Laureatka II stopnia w I i II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego „Memory Master”
  • III miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Galileo”
  • Laureatka III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua-Plus”
  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego w Słuchaniu ze Zrozumieniem „The Bat Kid”
  • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Albus”

Opiekunami Wiktorii są p. Adrian Lewandowski i p. Beata Wojciechowska-Szulecka.

Spośród sukcesów Filipa wymienić należy:

• I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Galileo”
  • III miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „Master of Spelling”
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Olimpus”
  • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Albus”
Jego opiekunami są p. Beata Wojciechowska-Szulecka i p. Adrian Lewandowski.

Wśród sukcesów Mai najważniejszym spełniającym kryteria „Prymusa Opolszczyzny” było uzyskanie tytułu:

• Laureatki III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua-Plus”

Jej opiekunem był p. Adrian Lewandowski.

Jeśli chodzi o Magdę jej sukcesem był tytuł:

• Laureatki IV stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua-Plus”

Opiekunem Magdy był p. Adrian Lewandowski.

O wszystkich wymienionych wyżej sukcesach mogliście już wcześniej czytać na naszej stronie.

Podczas poniedziałkowej uroczystości nagrodzono również uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w sumie 30 osób. Przyznano też stypendium marszałka najlepszym studentom, podsumowano 3-letni projekt „Stypendia doktoranckie – inwestycja w kadrę naukową województwa opolskiego”, nagrodzono najlepszych opolskich nauczycieli, a prof. Jerzy Hickiewicz odebrał nagrodę Professor Opoliensis za książkę „Roman Dzieślewski. Pierwszy polski profesor elektrotechniki i jego współpracownicy”. Nie zabrakło też profesjonalnych występów artystycznych.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom i absolwentom licząc na podobnie duże sukcesy w przyszłości.

Dodatkowe informacje i więcej zdjęć znajdziecie na: nto.pl

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski