Jak o finansach to z profesjonalistami

Na początku tygodnia uczniów wybranych klas VI – VIII odwiedził gość specjalny – p. Sławomir Kusz z Narodowego Banku Polskiego w Opolu.

Tematem zajęć była rola i zadania NBP, rezerwy walutowe i zabezpieczenia przed wojną i krachem. Na pierwszy rzut oka pojęcia dość skomplikowane i nudne, ale nasz gość potrafił o wszystkim opowiedzieć w ciekawy sposób, odwołując się do życia codziennego uczniów. Mogli oni porozmawiać min. o inflacji, o której tak dużo mówi się ostatnio w mediach. Były też słodkie nagrody dla aktywnych.

Spotkanie odbyło się w ramach Global Money Week, w którym od 2012 r. wzięły udział ponad 53 miliony dzieci i młodzieży ze 176 krajów na całym świecie. Dołączyli do tego grona także nasi uczniowie. Bo jak wspominał p. Sławomir zwiększanie umiejętności finansowych młodych ludzi oraz wiedzy w tym zakresie jest niezwykle istotne.

Dziękujemy za cenną lekcję!

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski