Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto. To Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Wybrana data nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów u osób z Zespołem Downa.

W naszej szkole również będziemy pamiętać o tym szczególnym dniu i wyrażać swoją solidarność.

W poniedziałek - 21 marca 2022 r. odbędzie się konkurs dla klas. Należy w tym dniu założyć dwie różne skarpetki - nie do pary i w klasie lub w grupie zrobić zdjęcie przedstawiające „kolorowe skarpetki”. Zdjęcia wysyłamy na adres mailowy: kolorowa.skarpetkapsp2@interia.pl, do wtorku 22 marca 2022 r. Najbardziej kreatywne zdjęcie będzie nagrodzone.

Ponadto na najbliższych zajęciach plastyki uczniowie będą ozdabiać zaprojektowane przez siebie skarpetki.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w proponowane akcje. Niebawem na stronie strony ukaże się fotorelacja.

Opracowanie: Grono Nauczycieli Wspomagających