„Tajemnicą jest kobieta”

Stanisław Wyspiański

Inspiracją na co dzień są silne kobiety: nasze mamy, babcie, przyjaciółki. Są też nimi sławne i wielkie postacie historyczne oraz te współczesne, ot chociażby Maria Skłodowska-Curie, Frida Kahlo, Matka Teresa z Kalkuty, Coco Chanel, Królowa Elżbieta II lub Olga Tokarczuk.

To właśnie te silne, piękne i inspirujące Kobiety, a właściwie ich portrety przedstawili uczniowie klas IV – VII. Była to praca dodatkowa, dla chętnych – lecz ich autorzy na pewno zapoznali się z biografią wybranych przez siebie bohaterek. Może warto, by ich wyjątkowość poznała większa rzesza naszej społeczności szkolnej?

Te inspirujące Kobiety zapisały się i zapisują w historii kart w różnych dziedzinach: walki o prawa kobiet, pokoju, wiedzy czy sztuki.

Niech zachęci Was do tego nasza galeria poniżej. Bo:

„Kobieta po prostu widzi rzeczy,
 których mężczyźni nie są w stanie zauważyć”

Paulo Coelho

Opracowanie: mgr Katarzyna Miernicka, mgr Jolanta Baudisz