Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w klasach IV - VIII

Ten rok szkolny był niewątpliwie inny od poprzednich. Jego zakończenie zatem również musiało przebiegać inaczej niż dotychczas.

To był wyjątkowy rok ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i zamknięcie szkół. „W maseczkach, rękawiczkach i bez oficjalnych akademii – tak wygląda dzisiaj (26.06) zakończenie roku szkolnego” – pisało radio.opole.pl (zobacz tutaj). I rzeczywiście tak było. Uczniowie klas IV – VII czekali w maseczkach i dwumetrowych odstępach przed budynkiem szkoły, aby odebrać świadectwo od wychowawcy.

Klasy ósme miały swoje zakończenie w sali gimnastycznej, gdzie czekali na nich wychowawcy i Dyrekcja. Miejsca siedzące ustawione były w odpowiedniej odległości i dezynfekowane po każdej klasie.

Po wysłuchaniu kilku słów od p. Mirosława Śnigórskiego oraz wychowawcy przyszedł czas na odebranie swoich świadectw.

Specjalne podziękowania odebrali – Natalia Kula z klasy 8a, za zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz jej opiekun – p. Ewa Wąsowska.

Uczniowie od razu opuszczali salę gimnastyczną więc nie było czasu na pamiątkowe zdjęcia. Symboliczne z odbierania świadectw przez uczniów „Dużej Dwójki” znajdują się w galerii poniżej.

Miniony rok był trudny dla nas wszystkich więc zasłużony odpoczynek w nadchodzące wakacje będzie tym bardziej nieodzowny. Pamiętajcie jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku, zapoznajcie się również z poradami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz wskazówkami jak chronić się przed koronawirusem na naszej stronie – po kliknięciu tutaj.

Zdrowych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia!

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Iwona Amrogowicz