Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Bądźcie dobrymi absolwentami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Spotykajcie się, niech przyjaźń w Was tkwi”.

Tymi słowy dyrektor szkoły – Mirosław Śnigórski, żegnał ósmoklasistów życząc jeszcze mądrych i bezpiecznych wakacji. Życzenia dotyczące wakacji kierowane też były do młodszych uczniów naszej szkoły. Ci jednak mieli oddzielne spotkania w klasach, gdzie odbierali świadectwa od swoich wychowawców.

Tegoroczni absolwenci natomiast spotykali się w sali gimnastycznej podczas przygotowanej dla nich uroczystości. Dodatkowo klasę 8a spotkał przywilej pożegnania się z murami szkoły w towarzystwie wyjątkowych gości.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili p. Sławomir Kłosowski – wojewoda opolski oraz p. Michał Siek – opolski kurator oświaty. Ich obecność właśnie w naszej szkole podczas zakończenia roku szkolnego była z całą pewnością dużym dla nas wyróżnieniem.

Goście zgodnie podkreślali, że był to rok bardzo trudny dla wszystkich. Zdaliśmy jednak egzamin, a z nauki zdalnej należy wyciągnąć to, co było pozytywne. Panowie nie przybyli do nas z pustymi rękami – wyróżnionym absolwentom wręczali prezenty, a i nasza szkoła obdarowana została sportowymi podarkami.

Ponadto p. Dominika Waluś, koordynatorka programu „Szkoły Promującej Zdrowie”, odebrała certyfikat wojewódzki potwierdzający nadanie szkole takiego tytułu.

Na uroczystość zaproszone zostały również Panie – Jowita Syposz i Małgorzata Tarkowska, przedstawicielki działającej przy szkole fundacji „Sport i Oświata to Dobra Lokata”. Dyrektor postanowił im podziękować za pracę na rzecz fundacji, dzięki której w naszej szkole tak wiele się zmienia na lepsze.

Nie zapomnijmy jednak o naszych absolwentach, bo to oni byli tego dnia najważniejsi. Po odebraniu świadectw i wyróżnień, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, które wkrótce zawisną w holu naszej szkoły.

Osoby kończące Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Opolu z wyróżnieniem oraz wyróżnieni w klasach IV - VII po kliknięciu w tym miejscu.

Dodatkowe relacje z zakończenia roku szkolnego 2020/2021 znajdziecie na:

Tymczasem zapraszamy do galerii poniżej lub jej pełniejszej, rozszerzonej wersji po kliknięciu tutaj.

Zdrowych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Justyna Wolska, mgr Iwona Amrogowicz