Podsumowanie Dni Patrona Szkoły

Tradycyjnie w ostatni piątek listopada Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu obchodzi swoje imieniny, które świętowane mogą być już po raz 76.

Należymy do grona tych szczęściarzy, którzy mogą na żywo spotkać się ze swoimi patronami. Możemy też się pochwalić niemałą galerią olimpijską - zapraszamy do obejrzenia prezentacji poniżej zawierającej dodatkowo krótką historię olimpiad.

W tym roku zaproszeni na uroczystość podsumowania Dni Patrona zostali p. Bartłomiej Bonk (olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro) oraz p. Janusz Trzepizur (olimpijczyk z Moskwy). Odpowiadając na pytania dyrektora – p. Mirosława Śnigórskiego, wspominali najciekawsze historie ze swojego sportowego życia oraz podkreślili jak ważna jest rywalizacja w duchu fair play, wytrwałość w dążeniu do postawionych celów i wiara we własne możliwości. Dziękujemy za taką lekcję!

A przysłuchiwać się jej mogli w sali gimnastycznej reprezentanci swoich klas oraz wyróżnieni w przeróżnych konkursach i zawodach uczniowie. Nagrody wręczane były przez zaproszonych gości. A w tym roku były to prezenty, które są zawsze na czasie – książki. Oprócz tego były również puchary, dyplomy i inne gadżety.

Spójrzcie na prezentację przygotowaną na tę okazję przez p. Katarzynę Miernicką, aby zapoznać się z laureatami konkursów. Zapraszamy również do galerii wyróżnionych – po kliknięciu w tym miejscu. Brawa dla nagrodzonych!

Nie mogło oczywiście zabraknąć występów artystycznych. Zgromadzonym muzycznie czas umilali: Pola Jurkowska, Emilia Samborska, Lena Sięka, Tymon Rajwa, Zuzanna Witelus i Marysia Mykita, Lena Książek (nagranie) oraz wspaniałym popisem tanecznym: Wiktoria Sędłak.

Uroczystość w Dużej Dwójce została zorganizowana przez wicedyrektor ds. sportu – p. Iwonę Amrogowicz, poprowadził ją p. Patryk Komar, wszystkie prezentacje, które mogliście w tym opracowaniu obejrzeć przygotowała p. Katarzyna Miernicka, a za nagłośnienie odpowiadał p. Piotr Kraus.

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Katarzyna Miernicka