Podsumowanie Dni Patrona Szkoły w „Dużej Dwójce”

Swoje 74. imieniny obchodziła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu w dniu 29 listopada. Właściwie było to podsumowanie, gdyż aktywności związane z Dniami Patrona trwały już przez minione tygodnie.

„Jesteśmy wyjątkową szkołą, gdyż jako jedna z nielicznych w Polsce, możemy spotykać się ze swoimi patronami” – mówił rozpoczynając uroczystość Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski. W szkole Polskich Olimpijczyków nie mogło zatem zabraknąć wspaniałych postaci sportu.

W tym roku w progi „Dużej Dwójki” zawitali: Krzysztof Siemion – sztangista, srebrny medalista olimpijski i brązowy medalista mistrzostw świata oraz Magdalena Warakomska – łyżwiarka szybka specjalizująca się w short track'u, uczestniczka ćwierćfinałów zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili także: p. Małgorzata Tarkowska – przedstawicielka fundacji „Sport i Oświata to Dobra Lokata”, p. Patrycja Remisz – członkini Rady Rodziców oraz wicedyrektorzy szkoły – p. Justyna Wolska, p. Iwona Amrogowicz i p. Grażyna Danielko.

Zaproszeni goście wręczali również nagrody za wygrane w konkursach przygotowanych z okazji Dni Patrona. Fundatorami nagród byli: sklep Decathlon w Opolu oraz Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

A nagród było mnóstwo, tak jak wiele było olimpijskich konkursów. Czas poznać laureatów i wyróżnionych!

„Olimpijski bieg przez ortograficzne płotki”

Zofia Bastek z klasy 4

Amelia Łopianiak z klasy 6a

Martyna Kalińska z klasy 7a

Natalia Kula z klasy 8a

„Olimpiada w oczach dziecka”

Nagroda rodziców: Martyna Kalińska z klasy 7a

Nagroda uczniów: Ewa Juszczak z klasy 8b

Nagroda nauczycieli: Piotr Mandela z klasy 6b

„Mistrzostwa szkoły w kozłowaniu na czas”

I miejsce: Emilia Śmigiel z klasy 4b

II miejsce: Wiktoria Sędłak z klasy 4a

III miejsce: Iga Cerkowniak z klasy 4a

I miejsce: Wojciech Pasek z klasy 4a

II miejsce: Adam Dunat z klasy 4b

III miejsce: Bartosz Herich z klasy 4b

„Mistrzostwa szkoły w skoku wzwyż”

I miejsce: Bartosz Szczepański z klasy 5a

II miejsce: Mikołaj Rap z klasy 5a

III miejsce: Łukasz Brandys z klasy 5a

I miejsce: Julia Domnik z klasy 5b

II miejsce: Zuzanna Kurzątkowska z klasy 6a

III miejsce: Anna Rucińska z klasy 5a

„Mistrzostwa szkoły w sztafecie 4x300 m.”

Dawid Syposz, Mikołaj Żyrek z klasy 7a

Zuzanna Koblak, Natalia Radomska, Paula Konfisz, Oliwia Strzelecka z klasy 7a

Nagroda fair play: Kevin Ploch z klasy 4a

„Historia PSP 2 w pigułce”

Piotr Mandela z klasy 6b

Wojciech Szelewski z klasy 6c

Alicja Midura z klasy 7a

Aleksandra Pobierowska z klasy 7a

„Łamigłówki sportowe”

I miejsce: Anna Kasprzak-Dżyberti z klasy 8a

II miejsce: Szymon Schmidt z klasy 8c

III miejsce: Zofia Mika z klasy 8c

Konkurs na logo fundacji „Sport i Oświata to Dobra Lokata”

Aleksandra Pobierowska z klasy 7a

Wyróżnienia:

Marcelina Jaeschke z klasy 5e

Antonina Ibrom z klasy 6c

Maja Idasiak z klasy 6d

Paulina Cieśla z klasy 7b

Nikola Szukalska z klasy 7b

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym – to Wy byliście bohaterami tego dnia! Zapraszamy do galerii wyróżnionych – kliknijcie tutaj!

Wspaniale zaprezentowali się również nasi artyści. Pod opieką p. Małgorzaty Łyko-Szczygieł wystąpił szkolny zespół wokalny oraz soliści: Tomasz Turowski, Marysia Mykita, Kinga Rajwa, Antoni Rutkowski, Elżbieta Kaczmarek, Lena Frąk i Pola Jurkowska, a swoje muzyczne umiejętności gry na flecie zaprezentowali uczniowie klas piątych (Jagna Maślak, Laura Kotyś, Sebastaian Sokolnicki, Marysia Mykita, Lena Miążek, Emilia Samborska) i szóstych (Zuzanna Gos, Olimpia Knapik, Hania Grendysz, Piotr Mandela). W tańcu akrobatycznym pokazały się dziewczyny z klasy 5b – Lena Konfisz z Blanką Mikulicz i Emila Samborska z Julią Domnik, a swój pokaz niezwykłych umiejętności zręcznościowych miał Kacper Birecki. Dziękujemy Wam za umilenie uroczystości!

Organizację obchodów podsumowania Dni Patrona w budynku A zawdzięczamy p. Iwonie Amrogowicz, prowadzenie p. Katarzynie Król, dekoracje przygotowała p. Katarzyna Miernicka, a za nagłośnienie i prezentację multimedialną odpowiadał p. Piotr Kraus.

Jeżeli jesteście ciekawi jak uroczystość wyglądała w „Małej Dwójce” kliknijcie w tym miejscu.

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Iwona Amrogowicz