Podsumowanie Dni Patrona Szkoły w „Małej Dwójce”

29 listopada 2019 r. obchodziliśmy 74. imieniny Szkoły.

W „Małej Dwójce” ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością Patroni i Przyjaciele Szkoły. Olimpijczyk, złoty medalista z Montrealu (1976) i srebrny medalista z Moskwy (1980) skoczek wzwyż p. Jacek Wszoła. Olimpijczyk z Pekinu (2008) i Rio de Janeiro (2016), srebrny medalista z Londynu (2012) sztangista p. Bartłomiej Bonk. Olimpijczyk z Moskwy (1980) skoczek wzwyż p. Janusz Trzepizur. Inspektor UM Opola p. Grażyna Ulanowska-Zdobylak, przedstawiciel Rady Rodziców p. Rafał Tkacz oraz lekkoatleta, skoczek wzwyż p. Konrad Owczarek.

Podczas uroczystości p. Jacek Wszoła odsłonił i podpisał tablicę pamiątkową, która zostanie umieszczona w „Galerii Olimpijskiej PSP 2” oraz wraz z p. Bartłomiejem Bonkiem z rąk Dyrektora – p. Mirosława Śnigórskiego otrzymali maskotki szkoły ze swoimi numerami startowymi.

Sportowy, wręcz olimpijski charakter miał też urodzinowy prezent przekazany Szkole przez Polskich Olimpijczyków – piękne dwutomowe wydanie „100 lat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki” oraz plakat opatrzony autografami obecnych na uroczystości Patronów i sporowców.

Podsumowanie Dni Patrona Szkoły to przede wszystkim rozdanie nagród laureatom szkolnych konkurów olimpijskich.

Organizatorami konkursów literackich byli p. Urszula Długosz, p. Katarzyna Maj, p. Siglinda Piechota, p. Beata Trenczek oraz p. Roman Stelmaszyk, nagrody otrzymali:

Konkurs wiedzy olimpijskiej zorganizowały p. Marzanna Najbar, p. Alina Ślusarczyk i p. Jolanta Tańska-Mende, laureatami zostali:

Konkursy plastyczne przygotowały p. Urszula Długosz, p. Beata Kachny, p. Agnieszka Stojakowska i p. Dominika Waluś, nagrodzeni zostali:

Organizatorem zawodów sportowych był p. Roman Stelmaszyk, najlepsze wyniki uzyskali:

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i bardzo dziękujemy sponsorom tych fantastycznych nagród p. Mariuszowi Kujawie i sklepowi Decathlon w Opolu oraz Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Zapraszamy do galerii wyróżnionych – kliknijcie tutaj!

Uroczystość uświetniły występy zespołu tanecznego „Pluszaki” pod kierunkiem p. Elżbiety Raczkowskiej, a wokalnych doznań dostarczyli uczniowie klasy 3b i wychowawca p. Bożena Kęs.

Dziękuję bardzo Przyjaciołom i Patronom za wspólne świętowanie 74. imienin Szkoły Polskich Olimpijczyków, uczniom za wspaniałą rywalizację i udział w konkursach, zwodach oraz występach, nauczycielom za ich świetne przygotowanie, p. Romanowi Stelmaszykowi za brawurowe prowadzenie uroczystości, p. Dominice Waluś, p. Marzannie Najbar, p. Jolancie Tańskiej-Mende, p. Martynie Hul, p. Alinie Ślusarczyk za przygotowanie fantastycznych dekoracji, p. Barbarze Antosik i uczniom klasy 2c za wykonanie unikatowych obrazków do dyplomów i podziękowań, p. Lucynie Mazur za fantastyczne udokumentowanie przebiegu uroczystości oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu naszego święta.

Jeżeli jesteście ciekawi jak uroczystość wyglądała w „Dużej Dwójce” kliknijcie w tym miejscu.

Opracowanie: wicedyrektor i organizator – mgr Grażyna Danielko