Sukcesy w miejskim konkursie „Bezpieczne ferie”

W lutym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym dla uczniów klas I – III szkół podstawowych miasta Opola ,,Bezpieczne ferie”.

Konkurs organizowany był przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola w ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych.

Do głównych celów konkursu należało:

a) promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci;

b) podniesienie świadomości dzieci w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego;

c) zachęcanie rodziców do włączenia się w działania edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu ich dziecka;

d) poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz kształtowanie zasad postępowania w sytuacjach niebezpiecznych;

e) wskazywanie sposobów zdrowego i aktywnego spędzania czasu w okresie ferii zimowych.

Nasi uczniowie wykonali ciekawe i staranne prace, które zostały docenione przez Jury Konkursu:

III miejsce w kategorii klas pierwszych: Maksym Sokołowski z klasy 1b

III miejsce w kategorii klas drugich: Karol Smolewski z klasy 2c

Nagrodę za udział w konkursie otrzymał również uczeń Bartosz Trzciński z klasy 2c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: mgr Dominika Waluś, mgr Dominika Olender