„Dziel się uśmiechem”

W roku szkolnym 2021/2022 wszystkie klasy I – III przystąpiły do programu „Dziel się uśmiechem”, który powstał w wyniku współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyły się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne  oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, kształtowanie postaw prozdrowotnych, w tym wdrożenie do zachowań  higienicznych, ugruntowanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się, korzyści płynących z aktywności fizycznej, a także stosowania profilaktyki.

Cele szczegółowe programu:

• przedstawienie i omówienie roli i funkcji zębów,
  • zapoznanie z budową zębów i ich rodzajami,
  • podkreślenie roli zdrowych zębów w codziennym życiu,
  • omówienie korzyści posiadania zdrowych zębów,
  • zwrócenie uwagi na potrzebą dbania o zęby od najmłodszych lat.

Wraz z wychowawcami do współpracy w realizacji zajęć, włączyła się również pielęgniarka szkolna, która przeprowadziła w klasie 2a, 2c i 2d pogadanki z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Mamy nadzieję, że prowadzona od najmłodszych lat edukacja prozdrowotna będzie kluczem do budowy właściwych nawyków w przyszłości.

Koordynatorem szkolnym jest p. Dominika Waluś.

Opracowanie: mgr Dominika Waluś, mgr Urszula Długosz, mgr Beata Kachny