Andrzejki w klasie 1c

W poniedziałek 29 listopada klasa 1c przypomniała sobie tradycje związane z obchodami wigilii Świętego Andrzeja-patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego wróżymy w Andrzejki, jak obchodzimy ten wieczór w Polsce i na świecie oraz kim był święty Andrzej dzięki interaktywnej prezentacji multimedialnej.

Wspólnie wymienialiśmy znane nam wróżby andrzejkowe, rozwiązywaliśmy zagadki wróżki, graliśmy w memory „Kapelusze andrzejkowe” oraz próbowaliśmy poskładać połówki kluczy w całość, co wymagało pracy zespołowej. Najwięcej radości wywołała wśród dzieci wróżba z butów.

Jednak Andrzejki to nie tylko wróżby i czary, to również taniec i dobra zabawa, dlatego wszyscy bawiliśmy się i tańczyliśmy przy ulubionych piosenkach.

Za udział w zabawie andrzejkowej każdy uczeń otrzymał dyplom.

Ten dzień przyniósł nam wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Opracowanie: mgr Urszula Jonczyk