Zajęcia czytelnicze w klasach pierwszych

W dniach 22-24 lutego 2022 r. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na zajęcia czytelnicze do biblioteki szkolnej.

Bawili się z książką interaktywną Toma Fletchera pt. „W tej książce jest potwór”. Następnie ułożyli z klocków swoją wersję potwora, który tak naprawdę okazał się tylko miłym, oswojonym stworzonkiem.

W drugiej części zajęć uczniowie wytropili torbę z prezentem dla siebie. Była to książka – Wyprawka Czytelnicza od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka- wielki człowiek”.

Książka zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu czerpania przyjemności z lektury- tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Opracowanie:mgr Jolanta Tańska-Mende, mgr Urszula Jonczyk