I więc pytam ciebie:
- Kto ty jesteś?
- Polak mały.

Słowami wiersza Władysława Bełzy rozpoczął się montaż słowno-muzyczny przygotowany w celu upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na scenie wystąpili głównie uczniowie klasy 7c i 7b, którzy ciekawie opowiadali historię naszego kraju od roku 1772 do 1918 oraz recytowali wiersze patriotyczne. Artystów wspierał zespół wokalny, w wykonaniu którego mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: Rota, Legiony to żołnierska nuta, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko. Solistka Kinga Rajwa w niezwykły sposób zaśpiewała piosenkę pt. Dziewczyna z granatem, a Elżbieta Kaczmarek wzruszyła nas utworem z filmu Miasto 44.

Wielu uczestnikom apelu jeszcze długo brzmiały w uszach słowa piosenki kończącej uroczystość:

Co to jest niepodległość?
Teraz wiem już na pewno.
Każde dziecko dziś woła,
To polski dom, polska szkoła.

Uroczystość przygotowały: Edyta Szymczyna-Zima, Małgorzata Łyko-Szczygieł, Kamila Bisaga.
Dekoracje – p. Małgorzata Miernicka.
Nagłośnienie – p. Piotr Krauze.

Opracowanie: mgr Kamila Bisaga, mgr Iwona Amrogowicz