Apel podsumowujący pierwszy semestr w klasach IV - VIII

W piątek, 28 lutego, uczniowie klas IV – VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu wraz ze swoimi nauczycielami, wychowawcami i trenerami zostali zaproszeni do sali sportowej na podsumowanie sukcesów osiągniętych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020.

Najpierw jednak Dyrekcja szkoły zwróciła uwagę na zagrożenia związane z wirusem, o którym ostatnio tak wiele mówi się w mediach. Podkreślono, że zagrożenia te, choć na razie wydają się odległe od nas, to jak najbardziej są realne i wymagają zastosowania szczególnych środków ostrożności. Oprócz zwykłego dbania o codzienną higienę (jak choćby dokładne mycie rąk) i zdrowy styl życia, należy pamiętać, aby stosować odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania, a wszystkie niepokojące objawy związane z przeziębieniem koniecznie zgłaszać rodzicom i pozostać w domu. Więcej informacji na temat koronawirusa i środków ostrożności z nim związanych znajdziecie na naszej stronie (po kliknięciu tutaj) lub na: gov.pl.

Po tych ważnych informacjach przyszedł czas na przyjemniejszą część apelu – wyróżnienie tych, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach i konkursach. Zostali oni zapraszani na środek, gdzie otrzymywali dyplomy i słodkie upominki, a klasy ósme dodatkowo wydawnictwo „Mistrzowie i patrioci”.

Na specjalne wyróżnienie zasłużyła Natalia Kula z klasy 8a, która została tegoroczną laureatką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy!

Zestawienie zwycięzców zawodów, konkursów i turniejów znajduje się tutaj, natomiast aby zobaczyć pamiątkowe zdjęcia wystarczy kliknąć w tym miejscu.

Dziękujemy tym, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę w pierwszym semestrze i liczymy na kolejne sukcesy w drugim.

Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Justyna Wolska