Dni Języka Polskiego - wyniki

W dniach 10 – 12 maja 2021 r. odbyły się Dni Języka Polskiego pod hasłem: Przeszłość a teraźniejszość.

Podczas tych dni można było wykonać wiele ciekawych zadań, w których każdy mógł wcielić się w postać literacką, sprawdzić swoją poprawność językową oraz wziąć udział w konkursach organizowanych w bibliotece szkolnej.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy znasz poprawność językową, wykonaj zadania przygotowane przez Katarzynę Remisz z klasy 6c – wordwall.net/play/15855/120/772
oraz Piotra Remisza z klasy 8c – Quiz językowy – wordwall.net/play/15853/858/560

Natomiast jak chcesz poznać szkołę marzeń z Adasiem Niezgódką, przeczytaj pracę Julii Piecuch z klasy 6d – po kliknięciu w tym miejscu.

Wyniki konkursów w  bibliotece szkolnej:

• „Wieża słowników”

I miejsce: Karolina Bosy z klasy 4a
(rzeczywista liczba stron to 6763, Karolina podała 5591 i była najbliżej prawdziwego wyniku)

• Pleonazmy, czyli co to za stwór?

I miejsce: Wiktor Wojtkiewicz z klasy 6e

Nagroda dodatkowa za ducha walki: Maksymilian Cybula z klasy 4b

• Gdzie mnie znajdziesz?

I miejsce: Maksymilian Cybula z klasy 4e

Nagrody z konkursów organizowanych w bibliotece zostaną wręczone 15 czerwca, w bibliotece szkolnej.

Opracowanie: mgr Edyta Szymczyna-Zima