Informacje dotyczące nauki hybrydowej

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2
im. Polskich Olimpijczyków w Opolu

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Zgodnie z rozporządzeniem MEN w dniach – 17, 18, 19, 20, 21, 24, 28 maja 2021 r. w szkołach podstawowych w starszych klasach IV – VIII  powrót uczniów do szkoły  powinien odbywać się w systemie hybrydowym. Oznacza to, że nie więcej niż połowa uczniów szkoły może wrócić do nauki stacjonarnej, ale druga część powinna zostać na nauczania zdalnym.

Dla klas, które nadal będą pozostawać na nauczaniu zdalnym  przygotowany będzie plan, tak jak to było do tej pory. Wszystkie zajęcia zdalne w tych dniach trwają 30 minut.

Zatem:

• w dniach 17 – 19 maja (poniedziałek – środa) do szkoły wracają klasy – 4b, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e,
  • w dniach 20 – 21 maja (czwartek – piątek) oraz 24 maja (poniedziałek) do szkoły wracają klasy – 4a, 4c, 5a, 7a, 7b, 7c, 7d, 7e,
  • dnia 28 maja (piątek) do szkoły wracają uczniowie klas – 8a, 8b, 8c, na terenie szkoły zajęcia będą miały również klasy 7a, 7b, 7c, 7d, 7e,
  • dni 25 - 27 maja (wtorek - czwartek) to egzamin ósmoklasisty więc zajęcia dydaktyczne nie odbywają się.

Pierwszy dzień powrotu każdej klasy to Dzień Integracji w godzinach 8:00-13:30 – przychodzimy wtedy bez podręczników i zeszytów. Uczniowie w ten dzień będą pod opieką wychowawcy i wyznaczonego  nauczyciela wychowania fizycznego. Szczegółowe informacje dotyczące tego dnia zostaną przekazane przez wychowawców.

Plany klas się nie zmieniają. Sale, w których uczniowie będą przebywać na czas nauczania stacjonarnego będą takie same przez trzy dni i zostaną podane w piątek.

Szczegółowe plany dla klas IV - VIII znajdują się w tym miejscu.

W razie pytań i wątpliwości, proszę o kontakt z wychowawcą.

Cieszymy się, że wracacie! Do zobaczenia w szkole!