Festiwal Kariery

24 kwietnia uczniowie klas siódmych uczestniczyli w Festiwalu Kariery zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Opolu.

Nasi uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu pt. „Nie daj się złapać w sieć! Jak się rozwijać w czasach hejtu i mediów społecznościowych?”, którego autorem był Filip Dębowski– przedstawiciel Fundacji  Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, autor podcastu „Dobry Przodek” oraz wykładu motywacyjnego wygłoszonego przez Krzysztofa Skibę.

Były również nowinki technologiczne w postaci psa-robota od WEEGREE – praca dla specjalistów w Polsce i za granicą. Festiwal cieszył się dużą frekwencją wśród młodzieży, która aktywnie brała udział w debatach np. na temat zawodów medycznych. Każdy także mógł się zapoznać z ofertą pracodawców i  przedstawicieli szkół średnich i wyższych.

Wyjście zorganizowane w ramach doradztwa zawodowego.

opracowanie Anna Ilska-Pansa