Klasy 4c, 5a, 6a i 6d w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

W czwartek 18 kwietnia klasy 4c, 5a, 6a i 6d wybrały się w ramach lekcji z języka polskiego do OTLiA na spektakl pt. „Momo”.

To niezwykła historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która ten czas – którego dzisiaj każdemu brakuje – odzyskuje.

Widowisko wciągnęło nas przede wszystkim scenariuszem, grą aktorską i efektami audiowizualnymi. Dzięki temu przekaz był dla wszystkich zrozumiały. Scenografia była raczej oszczędna, ale jednocześnie ciekawa; uczniów zainteresowało oświetlone przejście w horyzoncie sceny, które pogłębiało przestrzeń sceniczną i tym samym dodawało atmosferze tajemniczości. Uwagę przykuwał też migoczący kostium Żółwicy Kasjopei.

Od razu po spektaklu zaczęliśmy ożywioną dyskusję, którą kontynuowaliśmy następnego dnia – już w szkole.

Każde takie wyjście utwierdza nas w przekonaniu (a ten spektakl o czasie - w szczególności), że bez względu na to - czy ktoś lubi teatr czy nie – warto od czasu do czasu swój cenny CZAS zainwestować w coś wartościowego i wybrać się w tę magiczną przestrzeń, jaką jest TEATR.

Opiekunami grup byli:

Patrycja Gabor-Pfitzner, Karolina Filistyńska, Anna Śliwa, Bożena Jaworska, Gabriela Darowska, Tomasz Kościelny

Opracowanie: p. Bożena Jaworska

Zdjęcia: Patrycja Gabor-Pfizner, Tomasz Kościelny