Zakochaj się w Polsce! - akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zakochaj się w Polsce! – akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5b i 8e przybliżyli swoim kolegom i koleżankom najważniejsze fakty dotyczące historii Polski: czas zaborów, powstania listopadowe i styczniowe, okres I wojny światowej i jej szczęśliwe dla Polaków zakończenie – odzyskanie niepodległości!
     Młodzi ludzie położyli szczególny nacisk na współczesny wydźwięk tego święta. Zebrani na uroczystości uczniowie mieli okazję chwilę podyskutować o tym, co to dziś znaczy kochać swoją ojczyznę oraz jak pokazać, że się jest młodym patriotą?
     Na koniec wyraźnie wybrzmiała puenta, iż niepokoje i wojny to wciąż aktualny temat, a człowiek jest tylko człowiekiem... Codziennie w medialnych newsach obserwujemy przecież, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Doceniajmy więc to, że żyjemy w pięknym i wolnym kraju oraz mamy możliwość niesienia pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy.
     Uroczystość uświetnił występ szkolnego chórku (uczniowie z klas 4c, 5a i 5b) pod opieką pana Marka Pobierowskiego. Aktorów natomiast przygotowały panie: Magdalena Góra oraz Patrycja Gabor-Pfitzner. Za dekoracje dziękujemy pani Jolancie Baudisz, a za nagłośnienie – panu Piotrowi Krauze.
Opracowała: Magdalena Góra