Dzień Niepodległości

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym….
   Tymi mądrymi słowami Ojca Niepodległości - Marszałka Piłsudskiego powitaliśmy w przededniu 104. rocznicy odzyskania niepodległości uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły corocznym konkursie pod hasłem „Kocham Cię Polsko!”.
   Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami z historii, języka polskiego, geografii, muzyki, nauki, rozpoznawali wybitne postaci i niezwykle miejsca. Nie mogło zabraknąć pytań odnoszących się do sportu i naszych szkolnych patronów- polskich olimpijczyków. W konkursowych zmaganiach reprezentanci klas rywalizowali w trzyosobowych ekipach. Ostatecznie zwycięzcami zostali:
  • w kategorii klas 7 zespół klasy 7B w składzie : Karolina Adamowicz, Bartosz Herich i Antoni Dubikowski
  • w kategorii klas 8 zespół klasy 8D w składzie: Zuzanna Witelus, Tomasz Gąciarek i Filip Kowol
   Na godzinach wychowawczych uczniowie klas siódmych opracowywali hasła do patriotycznych krzyżówek, natomiast klasy ósme listy, w których wyrażali podziękowania dla Ojczyzny. Ich prace można zobaczyć w szkolnych gablotach obok pięknych plakatów przygotowywanych przez uczniów klas czwartych poświęconych małym ojczyznom, także tym odległym, gdzie toczą się walki za wschodnią granicą.

Nad całością przygotowań Dnia Niepodległości w klasach siódmych i ósmych czuwały panie: J.Kotowska i J.Krasnodębska.
oprawa plastyczna: Jolanta Baudisz