Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej
    Finał XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej tradycyjnie odbył się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie opolskich szkół zostali zaproszeni do Muzeum Śląska Opolskiego, które wraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 było organizatorem konkursu.
     W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
• w kategorii klas IV – VI - Bianka Gorlewska, kl. Vb - opiekun - p. Magdalena Góra,
• w kategorii klas VII – VIII - Zofia Wrzeszcz, kl. VIIIc – opiekun - p. Katarzyna Calicka.
Bianka przygotowała wiersz Tadeusza Różewicza „Oblicza ojczyzny”, natomiast Zosia - „Ballady i romanse” Władysława Broniewskiego.
   Z wielką przyjemnością informuję, że niedawno wybrana przez Was Przewodnicząca Szkoły – Zosia - zajęła I miejsce w tym konkursie.
                                                                                                                 Z życzeniami dalszych sukcesów
                                                                                                                                Katarzyna Calicka