Młodzi Olimpijczycy podbijają stolicę z okazji Dni Patronów

9 XI 2022r. To był niezapomniany dzień. Młodzi Olimpijczycy z 7a wybrali się na podbój stolicy. Już o 6.10 rano stawiliśmy się na dworcu Opole Główne. Chwilę później odjechaliśmy Pendolino w kierunku Warszawy.
     Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Tam zobaczyliśmy mnóstwo olimpijskich eksponatów, medali, strojów, itp.
    Spotkaliśmy się również z dwukrotnym mistrzem olimpijskim - Panem Marianem Sypniewskim. To było bardzo inspirujące spotkanie.
   Kolejnym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Mówiąc krótko - robi wrażenie. Siedzieliśmy w loży VIP, odwiedziliśmy kultową szatnię naszej reprezentacji, popatrzyliśmy z bliska na murawę.
    Po obiedzie na Saskiej Kępie ruszyliśmy na Starówkę. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o historii miasta, królach, powstańcach. Był czas na krótką zadumę przy pomniku Marszałka Piłsudskiego oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Do centrum wróciliśmy metrem.
     Dzień był intensywny, ale pełen wrażeń.
Organizacja wycieczki – Pani Anna Milejska.
Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Dyrektor Iwona Amrogowicz oraz Pani Katarzyna Pasternak.
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników wycieczki. Byliście wspaniali.

Przygotowała: Anna Milejska