Gala-Dyktando Niepodległościowe

We wtorek 22 listopada 2022 r. Lena Miążek z klasy VIII b wzięła udział w uroczystym podsumowaniu X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, którego ostatni etap odbył się 22 października. Nasza uczennica zajęła II miejsce i jest wojewódzką laureatką Konkursu w kategorii klas VII – VIII szkoły podstawowej.

Jak podkreślali organizatorzy, X edycja Dyktanda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku najtrudniejszy okazał się właśnie tekst przygotowany dla najstarszych uczniów szkół podstawowych.

Oprócz Leny do wojewódzkiego etapu zakwalifikowali się również: Daniel Biliczak, Iga Cerkowniak, Michał Heffner, Aniela Mrożek, Maja Turko, Lidia Wiśniewska i Zuzanna Witelus.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych.

opracowała: Kamila Bisaga