FESTIWAL NAUKI 2024

Kolejny raz odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Chętni uczniowie przygotowali stoiska naukowe dla swoich kolegów.

Stanowisk było 34 i dotyczyły różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, chemii, przyrody, biologii i geografii. Zaproszeni byli także studenci Uniwersytetu Opolskiego.

Przykładowe tematy to: rozpoznawanie minerałów, sztuczna krew, sekrety elektroniki, zagadki zapałczane.
Przez 3 lekcje uczniowie z klas 4-6 brali udział w przeprowadzaniu eksperymentów. A oto kilka ich wypowiedzi:

„ Na Festiwalu Nauki nauczyłam się, że na globusie jest tylko jeden równik. Najbardziej podobała mi się znikająca moneta. Było bardzo fajnie, ale szkoda bo nie widziałam wszystkiego. Odwiedziłam stanowiska: z bańkami, flagami, porażeniem prądem, jajkiem pływającym w wodzie i ubongo. Festiwal Nauki to w skrócie pokaz doświadczeń i eksperymentów.”
 Mila 4a

„Na Festiwalu Nauki było dużo ciekawych rzeczy. Na samym początki ja z Anastazją i Mają poszłyśmy do pierwszego stolika. Tam pokazali nam jak wykryć skrobię. Wszystko było bardzo ciekawe.”
Mariia 5b

„Na Festiwalu Nauki prowadziłam stanowisko o skałach i minerałach. Polegało ono na dopasowaniu minerałów do obrazków. Uczniom bardzo się podobało”
Lilianna 5c

Opracowanie: p. Joanna Nieschwietz