Dni matematyki - Rusz głową

Dni Matematyki
- Rusz Głową

Zaczęło się od pomysłu, żeby rozegrać z grupami klas ósmych konkurs na zasadach znanego teleturnieju - JEDEN Z DZIESIĘCIU. Przekształciło się w duży konkurs RUSZ GŁOWĄ:-) z ponad 50 uczniów na sali.

Każda klasa ósma miała wystawić dziesięcioosobową drużynę uwzględniając organizację konkursu.

Trzech uczniów z każdej klasy grało z trzema szansami w konkursie JEDEN Z PIĘCIU - bo mamy pięć klas ósmych. Całość prowadziła p. Ewa Elias z pomocniczką Leną:-) . Musieli to być uczniowie, którzy znają matematykę i nie boją się podchwytliwych pytań na czas.

Czterech uczniów z każdej klasy rozwiązywało zadania razem przy stoliku i na bieżąco po-mocnik Miłosz zbierał ich karteczki z wynikami. Pomocnik Daniel wpisywał na tablicy punkty sprawdzonych przeze mnie zadań. Tu mogli się dobrze czuć uczniowie, którzy potrzebują chwili na zastanowienie.

Trzech uczniów z każdej klasy przygotowywało plakat - ściągę ze wzorami, własnościami z różnych działów matematyki. Przed konkursem nie wiedzieli jaki to będzie dział. Tu spełnili się Ci wszyscy, którzy są kreatywni.

Wszyscy musieli połączyć siły i pracować wspólnie na konto swojej klasy. Stanieli na wysokości zadania. Konkurs miał dużą dynamikę, bo wszystkie elementy działy się w tym samym czasie. Na tablicy każda klasa mogła na bieżąco spoglądać na swój wynik.

I choć:
- I miejsce zdobyła grupa uczniów z klasy 8b
- II miejsce zdobyła grupa uczniów z klasy 8a
- III miejsce zdobyła grupa uczniów z klasy 8c

to najlepsi w konkursie JEDEN Z PIĘCIU okazali się uczniowie klasy 8b,
najlepsze w rozwiązywaniu zadań przy stoliku - okazały się dziewczyny z klasy 8c,
a najwięcej punktów zdobył plakat klasy 8c i 8d.

Pomysł dla nas nauczycieli a przede wszystkim dla naszych uczniów okazał się bombowy. Wszyscy przez 1,5h bawiliśmy się znakomicie, panowała miła i serdeczna atmosfera. Prawie wszyscy dotrwali do końca, zważywszy, że konkurs rozpoczął się o 13.45.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniów, którzy wzięli w nim udział i stawili się punktualnie i w komplecie.

Opiekunowie konkursu - Ewa Elias i Justyna Wolska.

W styczniu kolejne rozgrywki dla młodszych uczniów.

opracowała: Justyna Wolska