Dni matematyki

DNI MATEMATYKI

W dniach 30.11- 1.12.22 odbyły się w naszej szkole Dni Matematyki. W każdej klasie przeprowadzono wybrane zajęcia matematyczne i konkursy.

Dla klas 4-5 pani Karolina Filistyńska przygotowała Warsztaty z kryptografii. Uczniowie poznali na czym polega szyfrowanie pisma. Wykonali również ciekawe plakaty o praktycznym wykorzystaniu matematyki.

Klasy szóste rozwiązywały Zapałczane zagadki. Zajęcia przygotowała pani Anita Raźniewska. Można było poćwiczyć wyobraźnię i logiczne myślenie. Lekcje matematyki mogą czasami mieć trochę więcej elementów zabawy.

Piękno Świata fraktali poznawali uczniowie klas siódmych. Dla nich pan Piotr Sokołowski przygotował prezentację i materiał filmowy. Wzory mają czasami zachwycające graficzne reprezentacje. Na lekcjach uczniowie w grupach samodzielnie wykonali takie znane fraktale jak: Trójkąt Sierpińskiego, Dywan Sierpińskiego i fraktal wykonany z kwadratów.
           Ciekawe konkursy miały klasy 8. Są one opisane w osobnej zakładce.
Dodatkowo na przerwach można było na korytarzu zagrać w gry logiczne takie jak np. warcaby czy samotnik.

Ciekawa forma zajęć sprawiła uczniom dużo radości i znacząco uatrakcyjniła lekcje matematyki.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo w projekcie.

Zajęcia prowadzili: Anita Raźniewska, Karolina Filistyńka, Bożena Kędzierska, Joanna Nieschwietz, Piotr Sokołowski.

opracowała: Joanna Nieschwietz