Pierwsza pomoc w klasie 7b

Podczas zajęć z wychowawcą w klasie 7b w dniach 6 czerwca oraz 13 czerwca p. Aneta Miga, mama Miłosza – ucznia naszej klasy, przeprowadziła zajęcia z pierwszej pomocy.

Na co dzień p. Aneta pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Dzięki ciekawej teorii i praktyce uczniowie mogli utrwalić sobie zasady postępowania dotyczące między innymi wezwania pomocy, gdy zdarzy się jakiś wypadek, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co zrobić w przypadku urazów kości, mięśni oraz ścięgien, skaleczeń, oparzeń, użądleń. Pani Aneta zwróciła również szczególną uwagę na bezpieczną jazdę rowerem z racji bardzo dużej ilości wypadków i ciężkich urazów spowodowanych przez lekkomyślność i nierozważność rowerzystów.

Serdecznie dziękujemy za fachowe wskazówki i cenne rady p. Anecie Miga - klasa 7b wraz z wychowawcą!

Opracowanie: mgr Agnieszka Melnarowicz