Wycieczka do Wisły

Dnia 7 czerwca klasy 7b, 4a oraz kilkoro uczniów klas 6a i 7a wybrały się na wspólną wycieczkę w kierunku Beskidu Śląskiego.

Podziwianie wspaniałych krajobrazów regionu zaczęliśmy od wjazdu kolejką linową na Wielką Czantorię. Następnie udaliśmy się do Sokolarni, gdzie mogliśmy posłuchać ciekawostek na temat dzikich ptaków drapieżnych między innymi sokołów oraz jastrzębi, a także zobaczyć je z bliska. Nie lada atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wybranym ptakiem trzymając go na własnej ręce. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była zabawa na torze saneczkowym – 710 metrów pełnego zjazdu, stalową rynną w specjalnych wózkach imitujących sanki. Pełni emocji po zjeździe udaliśmy się spacerkiem na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękny widok na Beskidy, a na szczyt stalowej wieży prowadzi 118 schodów.

Po zejściu z wieży czekało na nas rozpalone ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Ostatnim punktem programu był spacer po deptaku w Wiśle między innymi Aleją Gwiazd oraz wizyta w Domu Zdrojowym, gdzie mogliśmy zobaczyć Czekoladowy Pomnik Adama Małysza.

Pełni niezapomnianych wrażeń w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Opola.

Serdecznie dziękujemy p. Kamili Bisadze oraz p. Beacie Wojciechowskiej-Szuleckiej za pomoc i opiekę podczas wycieczki – uczniowie oraz wychowawcy klasy 7b i 4a!

Opracowanie: mgr Agnieszka Melnarowicz