Wycieczka klas 4c i 4a do Gliwic

24 listopada wczesnym rankiem klasy 4c i 4a wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do
Gliwic.
Uczniowie przygodę rozpoczęli od odwiedzenia Kolejkowa, gdzie mogli zobaczyć Śląsk w miniaturze. W miniaturowym świecie przyjrzeli się życiu na wsi i potowarzyszyli turystom podczas górskich wypraw a także zaobserwowali poruszające się pociągi, samochody i pływający po rzece statek.

Kolejną atrakcją czekającą na uczniów było Funzeum – Muzeum Światła i Koloru. Dzieci tam miały okazję zobaczyć 50 multisensorycznych instalacji, które dostarczyły im stymulacji wszystkich zmysłów ale też sprytnie przemyciły zagadnienia z dziedzin fizyki, biologii, historii i sztuki. Ale miejsce to przede wszystkim dostarczyło okazji do zrobienia mnóstwa ciekawych zdjęć.

Ostatnim miejscem, które klasy w tym dniu odwiedziły była Palmiarnia, czyli nowoczesna i egzotyczna oaza w centrum przemysłowego miasta. Oprócz roślin tropikalnych, czy kaktusów uczniowie mogli zobaczyć chociażby owiane złą sławą piranie czy groźne gady. Wieczorem do Opola wszyscy dotarli w dobrych humorach i z mnóstwem wspomnień.

Opracowanie: p. Gabor-Pfitzner