Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Ostatniego dnia października odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej.

Wiersze o takiej tematyce do najłatwiejszych nie należą... Wybór odpowiedniego tekstu, szlifowanie dykcji, intonacji, poświęcenie czasu na próby... Trochę to trwa i wymaga wysiłku. Nie każdy chce go podjąć, tym bardziej miło nam, iż w konkursie wzięło udział aż 17 uczniów naszej szkoły. Oto wyniki poetyckiej rywalizacji w kategorii klas 4-6:

I miejsce - Bianka Gorlewska (6a) – opiekun: Magdalena Góra

II miejsce - Zofia Kowczyk (4d) – opiekun: Edyta Szymczyna-Zima

III miejsce - Bianka Paloc (5c) – opiekun: Katarzyna Calicka

W kategorii klas 7-8 I miejsce zajęła Aleksandra Pasternak (8a) – opiekun: Katarzyna Calicka

Szkolne zmagania były jednocześnie eliminacjami do XIX edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Zwyciężczynie swoich kategorii: Bianka Gorlewska oraz Aleksandra Pasternak 10 listopada br. reprezentowały naszą szkołę w finale rywalizacji w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Spisały się znakomicie, ogromnie im gratulujemy! Szczególnie gromkie brawa należą się Biance Gorlewskiej, która swoją interpretacją wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny „I znowu, znowu” poruszyła jury i zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas 4-6.

Z życzeniami dalszych sukcesów
Magdalena Góra