5. edycja szkolnego konkursu "Kocham Cię, Polsko!"

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa
grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym…

Tymi mądrymi słowami Ojca Niepodległości - Marszałka Piłsudskiego powitaliśmy, w przeddzień 105. rocznicy odzyskania niepodległości, uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych w 5. już edycji szkolnego konkursu „Kocham Cię, Polsko!”.
Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami z historii, języka polskiego, geografii, muzyki i nauki.
Rozpoznawali wybitne postaci i niezwykle miejsca. Nie mogło zabraknąć pytań odnoszących się do sportu i naszych szkolnych patronów - Polskich Olimpijczyków. W konkursowych zmaganiach reprezentanci klas rywalizowali w trzyosobowych ekipach. Zwycięskimi drużynami zostały:

klasa 7A: Karolina Bosy, Weronika Biniszewska i Piotr Bialik

klasa 7B: Aleksander Długosz, Marcin Hajt, Bartosz Nyklarz

III miejsce ex aequo
klasa 8C: Yana Pidgayna, Emilia Wilczek, Ilia Zagrebelnyi
klasa 6D – Lena Książek, Antonina Malinowska, Borys Magierowski

Na lekcjach historii oraz j. polskiego uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowywali 105
słów-skojarzeń z Polską, które ułożyliśmy w postaci biało -czerwonej flagi. Prace można zobaczyć na tablicy obok świetlicy szkolnej.
Nad całością przygotowań Dnia Niepodległości w klasach szóstych, siódmych i ósmych czuwały panie: J.Kotowska i J.Krasnodębska. Podziękowania dla Pani K. Miernickiej za piękną dekorację przygotowaną z okazji naszego święta.

Opracowanie: p. J.Kotowska, p. J.Krasnodębska

FotoFoto