W dniu 6 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj z pomocnikami.

Wizycie tej towarzyszyło wiele atrakcji: muzyka świąteczna na przerwach, fotomodeling w roli Św. Mikołaja lub renifera czy smak świątecznych ciast i pierników. Każdy uczeń z klas IV – VIII chyba zasłużył na prezent, bo wszyscy dostali czapki mikołajowe.

Turniej międzyklasowy – Kto najbardziej upodobni się do Św. Mikołaja i przyjdzie ubrany na czerwono – wygrała klasa 5b. Opłacało się powalczyć, bo nagrodą była słodka niespodzianka.

Kto nie zdążył – mógł jeszcze szybko napisać list do Św. Mikołaja. Najładniejsze i najciekawsze listy napisały dziewczynki z klasy 4a: Ala Makosz, Kinga Ciechanowicz, Madzia Marciniak , Ola Pasternak i Wiktoria Sędłak. Św. Mikołaj w podziękowaniu przygotował dla nich specjalne prezenty.

Ze sprzedaży ciast i pierników (dziękujemy uczniom z zacięciem cukierniczym i ich rodzicom) Samorząd Uczniowski zebrał kwotę 200 zł. Po głosowaniu – SU postanowił dołączyć się do zbiórki p. Anny Milejskiej i klasy 4a i przeznaczyć kwotę 50 zł. na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i wspaniałych prezentów! Może warto być Św. Mikołajem dla innych?

Galeria zdjęć po kliknięciu tutaj.

Opracowanie: mgr Magdalena Czech