Św. Mikołaj w Stowarzyszeniu Triso

„Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony”.

Paulo Coelho

W dniu 18 listopada 2019 r. zbieraliśmy w naszej szkole zabawki dla Opolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 (kliknijcie tutaj).

Efekty tej akcji zaskoczyły zarówno organizatorów jak i obdarowanych. Razem zebraliśmy wieeeelką górę zabawek, gier towarzyskich i edukacyjnych, książek i pluszaków. Zostały one wręczone podopiecznym Stowarzyszenia Triso w czasie imprezy mikołajkowej w dniu 7 grudnia 2019 r. Zobaczcie na: facebook.com.

Ponadto dzięki wsparciu p. dyrektora Mirosława Śnigórskiego – Firma „Sit Sit” z Dobrodzienia przekazała nieodpłatnie dużą, miękką pufę do siedzenia w kształcie piłki – do wykorzystania w zajęciach terapeutycznych.

Ze sprzedaży ciast w szkole uzbieraliśmy 300 zł. – które przekazaliśmy stowarzyszeniu. Kwota ta pozwoli zorganizować wyjście do kina dla dzieci w czasie ferii zimowych.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej: Hani Calickiej (za inicjatywę i pomysł), uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie i pomoc dla niepełnosprawnych dzieci. Każdy, kto dołożył choć jedną „cegiełkę” – przyczynił się do powodzenia tej akcji i wywołania uśmiechu i radości na twarzach dzieci.

Dziękujemy Wam Wszystkim!

Opracowanie: mgr Magdalena Czech